Bateria w telefonie 

1 min czytania

bateria w telefonie

Konieczność nieustannego ładowania smartfona bywa uciążliwa. W łatwy sposób można przedłużyć jego działanie bez konieczności podłączania do ładowarki bądź laptopa. Sprawdź co zrobić, aby bateria w telefonie funkcjonowała jak najdłużej.

Bateria w telefonie i jej pojemność

Podstawowym parametrem każdej baterii w telefonie jest pojemność podawana w miliamperogodzinach (mAh). Większość smartfonów wykorzystuje podzespoły o wartości powyższego parametru wynoszącej ok. 4000 mAh. Są też mobilne urządzenia z bateriami o pojemności powyżej 5000 mAh.

Sprawdź ranking telefonów do 500 zł: https://testowaniaczar.pl/tanie-smartfony-ranking-telefonow-do-500-zl/

Większa pojemność niekoniecznie wiąże się z dłuższą pracą telefonu na jednym ładowaniu. Wszystko zależy od kilku czynników, takich warunki funkcjonowania baterii. Mogą obciążać ją inne podzespoły i elementy sprzętu – m.in. duże ekrany zużywające więcej energii.

Ograniczenie zużycia baterii w telefonie

Co zrobić, aby bateria w telefonie działała dużej? Najważniejsze jest ograniczenie zużycia mocy. W tym celu wystarczy wyłączyć nieużywane funkcje, takie jak transmisja danych czy łączność Wi-Fi i Bluetooth. Warto też zamknąć programy działające w tle.

Innym rozwiązaniem jest praca smartfona w trybie oszczędzania energii. Dzięki tej funkcji urządzenie automatycznie optymalizuje się pod kątem mniejszego zużycia baterii poprzez wyłączenie niektórych aplikacji i przejście ekranu w tryb ciemny.

Po uruchomieniu trybu oszczędzania energii programy odświeżają się wyłącznie wtedy, gdy są użytkowane. Małą niedogodnością mogą być opóźnienia w powiadomieniach o przychodzących wiadomościach.

Sprawdź ranking telefonów do 1000 zł: https://testowaniaczar.pl/jaki-smartfon-kupic-do-1000-zl-ranking-smartfonow-2023/.

Bateria w telefonie – jak ją ładować?

Warto zaznaczyć, że bateria w telefonie jest w stanie działać znacznie dłużej, jeśli zadbasz o prawidłowe ładowanie. Akumulator w smartfonie nie powinien być rozładowywany do samego końca. Uzupełniaj go natomiast do poziomu 80-90%. W ten sposób unikniesz „przeładowania”, które może skracać żywotność baterii. 

Zły wpływ na kondycję akumulatora ma podwyższona temperatura. Unikaj więc nadmiernej ekspozycji telefonu na słońce. Ładuj go z dala od grzejnika, a także bez ukrywania smartfona pod poduszką.

Rodzaje wyświetlaczy 

admin
3 min czytania