Dom i ogród

Jak urządzić sypialnię?

sypialnia

W jaki sposób urządzić sypialnię, aby była idealna? Kluczowa jest nasza wygoda i komfort w tym pokoju. Powinniśmy wybrać styl, który odpowiada naszym preferencjom i sprzyja relaksacji. Dekoracje w sypialni powinny być stonowane, w delikatnych kolorach. Trzeba również stworzyć harmonię między ciepłymi a chłodnymi tonami, ponieważ każdy z nich wpływa na nasz nastrój w inny sposób. W sypialni powinny znaleźć się nie tylko komfortowe meble, ale także dodatki i dekoracje. Najważniejszym elementem jest oczywiście wygodne łóżko. Świetnym pomysłem są np. konsole glamour z decor-you.pl

Jeśli sypialnia jednocześnie służy jako garderoba, najlepszą opcją będzie szafa wbudowana. Dobrym pomysłem może być pokrycie części frontów, a nawet wszystkich, lustrami. Jest to szczególnie korzystne w przypadku małej sypialni, która dzięki temu wyda się większa i jaśniejsza. Dla miłośników klasycznego designu idealna będzie klasyczna szafa na nóżkach, najlepiej trzydrzwiowa z lustrzanym środkowym skrzydłem.

Jakie powinno być oświetlenie w sypialni

W sypialni bardzo dobrze sprawdza się ciepłe, punktowe oświetlenie. Główna lampa sufitowa jest rzadko używana, jednak zawsze warto ją mieć – może stanowić ciekawy akcent dekoracyjny. Najbardziej praktyczne okazują się bywać lampki ścienne i stołowe, które emitują miękkie, przytulne światło. 

Z drugiej strony, lampki nocne służące do czytania powinny emitować jasne światło, aby czytanie ulubionej książki czy gazety było czystą przyjemnością. Lampkę do czytania można przymocować na przykład do zagłówka łóżka. Polecany jest model z regulowanym ramieniem.

Sypialnia – jakie kolory wybrać?

Czy lepiej wybrać jasną, czy ciemną sypialnię? To wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Sypialnia w jasnej kolorystyce optycznie powiększy pomieszczenie, nada mu lekkości i wprowadzi więcej światła. Z drugiej strony, ciemne odcienie nadadzą nieco tajemniczości i elegancji. 

Generalna zasada mówi, że chłodne kolory (szary, niebieski) są lepsze od intensywnych i energetycznych (pomarańczowy, czerwony, żółty), chociaż wiele zależy od naszego temperamentu. Może okazać się, że wypoczywa nam się lepiej w bardziej dynamicznym otoczeniu! W nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie dominują dwa kolory-biały i szary. Oba są uniwersalną bazą dla aranżacji.

O autorze

Moje teksty

Cześć! Jestem Sylwia i uwielbiam tworzyć rankingi najlepszych rzeczy. Ciągle szukam perełek, które warto polecić innym - od kosmetyków, przez elektronikę, po nieoczywiste kierunki podróży, które zapierają dech w piersiach. Jeśli chcesz wiedzieć co jest naj, to zaglądaj do mnie regularnie!